top of page
MALÉV búcsú.jpg

….a kiszolgálás és a repülés is egyre gyakrabban került veszélybe

A kifizetetlen számlák csak sokasodtak,de ami történt azt senki még legrémesebb álmaiban sem gondolta

2012.február 3. reggel 6 óra a FEKETE PÉNTEK ,FEKETE SEREGGEL

ezrek álmát,életét,szerelmét zúzta szét kíméletlenül,önzőn,aljas módon!!!

66 év és egy ország jelképe lett a légből letaszítva a porba tiporva....

"Nézz,nézz az ég felé" Malév megemlékezés 2013.02.03.Hősök Tere

Egy ország jelképei,sokunk kedvencei,az enyészetre ítélve.

                     Malév gépek az Arizonai sivatagban.

Requiem sokak álmáért ....(egy"sosem volt MALÉV-os"megemlékezése a 6.évfordulón)

"Én magam sosem voltam MALÉV-os. A MALÉV társcégénél a Légiforgalmi- és Repülőtéri Igazgatóságnál voltam pályakezdő, majd annak utódcégeinél töltöttem 17 évet csodás évet az életemből.

Én magam sosem voltam MALÉV-os, de az életem meghatározó személyei közül többen is, így pontosan ismerem az életérzést, amit ez az öt ikonikus betű szimbolizál.

Én magam sosem voltam MALÉV-os, mégis a repülőtér és a légiközlekedés szeretetét szívtam magamba az anyatejjel, ebben nőttem fel és ebben töltöttem a fiatal felnőtt éveimet.

Több mint negyvenhárom éve repülőgépek húznak el a fejem felett, csukott szemmel is könnyen megkülönböztetem a fel- és leszálló gépek hangját. Olyan természetes ez számomra, mint másnak a négyeshatos dübörgő hangja a Nagykörúton, vagy a vonat zakatolása a töltés mellett.

Társaságban sokszor elmesélem, hogy még randizni is úgy mentem régen, hogy amikor locsoltam a virágokat a kertben és láttam, hogy melyik légitársaság gépe száll épp le, óra nélkül is tudtam hogy mennyi az idő, kell-e már mennem zuhanyozni, hogy időben kész legyek.

Tudom, hogy azok, akik évente mindössze egy- vagy legfeljebb két külföldi utazás alkalmával találkoznak a légiközlekedéssel, talán nem látják, nem érzik, mitől olyan különleges ez az egész. Nem értik, hogy vajon mit sirat 6 év elteltével is ennyi ember.

-Gyerekek, elmúlt, elgyászoltátok, nincs már ebben több, nem?- kérdezik.

De bizony van. Sokkal több van ebben, mint ami kívülről látszik. Tudom, közhelyes mondat, de aki nem élt ebben, nem tudja elképzelni. Nem tudja elképzelni se, hogy a Magyar Légiközlekedéssel együtt még mi minden veszett oda 2012. február 3-án egyetlen tollvonás által. Életek, álmok, egzisztenciális- és érzelmi biztonság, szerető légkör, biztos talaj.

Sokan, sokféleképpen leírták már, hogy a MALÉV nem egy szimpla munkahely volt. Sokkal inkább egy olyan ÉLETTÉR volt, ahova az emberek SZERETTEK bejárni dolgozni. Nem egy éven át. Huszonöt, harminc évig is, sőt esetleg még annál is tovább.

Egy olyan munkahely volt, ahol öröm volt dolgozni, ahova öröm volt bemenni és ahol az emberek szerették és megbecsülték egymást. Életre szóló barátságok köttettek, szerelmek szövődtek, családok alapítódtak, MALÉV-gyerekek születtek. Ha valakit öröm ért, abban a többiek is osztoztak, ha betegség, bánat szakadt rá, nem volt kérdés, hogy a közösség egy emberként állt mellé és tartotta meg Őt a nehéz időkben.

Ezeknek az emberek a nagy többsége a mai napig is tartja egymással a kapcsolatot, bár az élet ezerfelé sodorta Őket az elmúlt hat évben.

Én magam sosem voltam MALÉV-os, mégis minden évben megkönnyezem, amikor meghallgatom az utolsóként felszálló MALÉV gép rádióforgalmazásának felvételét.

És bár én magam sosem voltam MALÉV-os, mégis a mai napig is sok sok szeretettel emlékszem Rátok, az együtt és egymás mellett töltött évekre, kedves repülőtéri kollégáim, barátaim!

"MAH 745 az utolsó MALÉV járat személyzete nevében köszönjük a több évtizedes együttműködést, szervusztok!" (idézet az utolsó MALÉV gép rádióforgalmazásából)"

Az utolsó MALÉV vezérigazgató, Limburger Lóránt szavai:

„Sajnos bekövetkezett az, amitől a legjobban tartottunk, és aminek elkerüléséért mindent megtettünk. Bár az utóbbi napokig még volt remény az üzemeltetés folytatására, és az utasok bizalma töretlen volt, de az utóbbi napokban megjelent információk hatására a szolgáltató partnerek elvesztették bizalmukat, és egyik napról a másikra elkezdték előre kérni az általuk nyújtott szolgáltatások kifizetését. Ez olyan mértékben gyorsította fel a pénzkiáramlást, hogy mára már tarthatatlanná vált a légitársaság helyzete. Ismert az is, hogy a tulajdonos a legjobb szándéka ellenére az EU elmarasztaló határozatát követően nem tud további anyagi forrást biztosítani a működéshez. Mindezeket figyelembe véve az Igazgatóság úgy döntött, hogy elrendeli a magyar nemzeti légitársaság üzemszerű működésének beszüntetését. Valamennyi utasunktól elnézést kérünk.”

 TOP
Malév ABC
bottom of page